Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Господарського суду Сумської області звернувся Фонд державного майна України з позовом про визнання недійсним договору про поділ в натурі комплексу будівель, що є у спільній частковій власності у ЗАТ «Ксанта», м. Кролевець, Сумська область. Мова йде про будівлі протирадіаційного укриття, площею 460,6 м2. Фонд держмайна просить скасувати свідоцтво про право власності на нерухоме майноу зв’язку з тим, що право власності навказані об'єкти зареєстроване за відповідачем незаконно.
Представник позивача в судове засідання не прибув, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши докази по справі, суд встановив, що ЗАТ «Завод «Ксанта» є лише балансоутримувачем державного майна. Зазначений об'єкт ПРУ на момент приватизації ВАТ «Кролевецький ремонтно-механічний завод» не увійшов до статутного капіталу, але обліковувався на балансі товариства, органом управління цим майном залишалася держава в особі РВ ФДМУ по Сумській області.Відповідно до чинного законодавства, перебування державного майна на балансі підприємства не було ознакою права власності на нього, а мало на меті забезпечення збереження такого майна. Однак, незважаючи на цю обставину, під час оформлення документів про приватизацію майна заводу, у майновий комплекс було включено і приміщення протирадіаційного укриття як частина блоку складів.
Це рішення є помилковим і незаконним, адже Кодексом цивільного захисту України передбачена заборона приватизації захисних споруд. А якщо на території приватизованого об'єкта розташована захисна споруда, то власник об'єкта бере на баланс із зобов'язанням утримувати її у стані готовності до прийому громадян.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про обґрунтованість поданого позивачем позову та задоволення позовних вимог в повному обсязі.