flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома маломобільних груп населення

Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.

Керівництвом господарського суду Сумської області  розроблено і реалізовано комплекс заходів щодо вирішення питання розміщення у приміщеннях суду маломобільних груп населення, яке дозволило б створити гідні умови їх перебування у будівлі та забезпечило б належний рівень захисту їх прав.

Вхід до приміщення господарського суду Сумської області обладнаний з урахуванням державних будівельних норм стаціонарними пандусами і кнопкою виклику з переговорним пристроєм, а також табличками з відповідною інформацією про пандус, кнопку виклику, напрямок руху для маломобільних груп населення, розташованими на прийнятній для маломобільних груп населення  висоті (у т.ч. для інваліда на візку).

У суді забезпечено безперешкодний доступ до залів судових засідань, які знаходяться на першому поверсі. Прийом громадян також забезпечується на першому поверсі. Додатково повідомляємо, що маломобільні групи населення канцелярією суду обслуговуються поза чергою! На першому  поверсі також встановлено інформаційний термінал, скориставшись яким можна отримати дані про стан розгляду справи, прийняте рішення, дату судового слухання, номери телефонів суду тощо. На стендах у фойє розміщені зразки процесуальних документів та інша корисна інформація.

Крім цього нагадуємо Вам, що представники сторін можуть обмінюватися між собою та судом документами в електронній формі, що значно зекономить Ваш час та кошти. Офіційна електронна адреса господарського суду Сумської області: inbox@su.arbitr.gov.ua Також в суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відеоконференції.

Наказом керівника апарату суду визначено осіб, відповідальних за доступ до правосуддя маломобільних груп населення під час звернення до суду. Такими особами визначено судових розпорядників Шаповала Святослава Миколайовича і Дяченка Дмитра Георгійовича (робочий телефон (0542) 77 52 84). Вони зобов'язані при зверненні до суду осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення, надавати допомогу у оформленні заяв про надання копій судових рішень, документів про ознайомлення з матеріалами справи, забезпечувати видачу справ для ознайомлення; надавати консультативну допомогу щодо стану розгляди справи у суді, забезпечувати супровід вказаних осіб у суді тощо.