flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Товариство через суд відсудило 232 тис. грн та штрафні санкції за договором купівлі-продажу

05 листопада 2020, 09:44

До Господарського суду Сумської області звернулось ТОВ “Нор-Ест Агро” до відповідача ТОВ  Агрофірми “Берегиня-Агро” про стягнення 232 тис. грн на підставі умов договору купівлі-продажу, у тому числі 28 тис. грн пені, 3 тис. грн суму 3% річних, 85 тис. грн штрафу, 115 тис. грн відсотків за користування товарним кредитом.

Розглянувши подані документи і матеріали, судом встановлені наступні обставини: між сторонами було укладено договір купівлі-продажу. Згідно з ним, продавець зобов’язувався в строки, визначені договором, додатком до договору або фінансовою/товарною аграрною розпискою, передати у власність покупця (поставити) товар, а покупець зобов’язувався прийняти товар і оплатити його вартість.

Так, зокрема, відповідно до умов договору, додатків до нього та видаткових накладних, відповідачу було поставлено позивачем товар на загальну суму 4 271 68,20 грн,  що підтверджується видатковими накладними. Заборгованість відповідача перед позивачем згідно з договором купівлі-продажу була фактично погашена лише 13 березня 2020 року, а не до 30 жовтня 2019 року як було передбачено умовами договору та додатковими угодами до нього.

У зв’язку з чим, позивач звертався до суду з позовною заявою, відповідно до якої просив стягнути з відповідача пеню, 3% річних, штраф, відсотки за користування товарним кредитом за неналежне виконання умов договору купівлі-продажу.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

Згідно статті 611 ЦК України, у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (частина перша статті 612 цього Кодексу).

Частиною другою статті 20 Господарського кодексу України встановлено, що права та законні інтереси суб'єктів господарювання захищаються, зокрема, шляхом застосування штрафних санкцій, іншими способами, передбаченими законом.

Враховуючи, що Господарським судом на підставі поданих доказів були встановлені обставини неналежного виконання відповідачем зобов’язань з договору купівлі-продажу, вимоги позивача в частині стягнення пені - 28440,90 грн,  3149,27 грн - 3% річних, 85433,64 грн - штрафу, нарахованих на підставі умов договору купівлі-продажу, суд визнав обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.