flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд виніс рішення про скасування результатів тендеру на суму 2,1 млн грн через порушення законодавства

01 лютого 2019, 11:31

 

До суду звернувся заступник  керівника Сумської місцевої прокуратури  з позовом в інтересах держави до відповідачів - управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради, приватного підприємства «Гермес» про визнання недійсними результатів державної закупівлі та договору про закупівлю. Прокурор просить суд визнати недійсним договір на реконструкцію приміщення по вул. Шишкіна, 12 на суму 2158153 грн, укладений між відповідачами.

Представники позивачів в судове засідання не з’явились, письмових пояснень по справі суду не надали, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи поштовими повідомленнями.

На думку прокурора, яку він представив у суді, сторонами укладено договір з порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі», а тендерна пропозиція другого відповідача не відповідала вимогам чинного законодавства, що є підставою для визнання недійсними результатів державної закупівлі.

Суд дійшов висновку, що  за результатами прийнятих тендерним комітетом замовника рішень порушено такий принцип проведення публічних закупівель, як об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій та надано незаконну перевагу другому ПП “Гермес» перед іншим учасником торгів, хоча його пропозиція не відповідала умовам тендерної документації.    Оскільки замовником були порушені вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» щодо визначення переможця торгів, то вимога прокурора  про визнання недійсним рішення тендерного комітету з конкурсних торгів щодо оцінки конкурсних пропозицій учасників, оформленого протоколом від 24.07.2018, визнана судом  правомірною, обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню і прийняв відповідне рішення.

На даний час рішення суду не набрало законної сили і  у сторін є можливість оскаржити його в апеляційному порядку.