flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Підприємство через суд стягнуло 3 мільйона боргу за поставку газоперекачувального обладнання

29 серпня 2018, 16:37

До суду звернулося ПАТ  «Криворізький турбінний завод «Констар» щодо стягнення заборгованості з відповідача  ТОВ «АРМА-ГАЗ» у сумі  3 млн. 364 тис. грн.

Ухвалою Господарського суду Сумської області прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження.

Встановлено, що  між ПАТ «Криворізький турбінний завод «Констар» та ТОВ «АРМА-ГАЗ» укладено договір купівлі-продажу . Згідно з ним продавець - «Криворізький турбінний завод «Констар» зобов'язується продати, а покупець прийняти та оплатити запасні частини газоперекачувального обладнання.  Сторони погодили, що вартість товару складає 19 млн. 140 тис. грн.,  перерахунок коштів має відбутися протягом 30 днів з моменту поставки товару. Втім кошти в обумовлений строк не надійшли і покупець здійснив лише часткову оплату за поставлений товар на загальну суму 15 млн. 776 тис. грн.  Факт поставки товару підтверджується товарно- транспортними накладними.

З метою досудового врегулювання спору, позивачем було направлено претензію до боржника, але вона так і залишилася без відповіді.

Згідно з чинним законодавством,  договір є обов’язковим для виконання сторонами, учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законні інтереси інших суб'єктів, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення їм претензії чи звернення до суду. Згідно з ч.1 ст. 691 Цивільного кодексу України, покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши усі надані докази, суд  вирішив позов задовольнити повністю, також на відповідача у справі ТОВ «АРМА-ГАЗ» були покладені витрати зі сплати судового збору в сумі 50 тисяч гривень.