flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Мільярдний борг велетня машинобудування. Господарський суд Сумської області відмовив у накладанні арешту на майно заводу

02 березня 2018, 12:16

Більше року у провадженні Господарського суду Сумської області перебуває справа стосовно велетня машинобудівної промисловості легендарного заводу із виробництва  компресорних установок газо-нафтовидобувної техніки.

До суду звернувся позивач нідерландський банк ING Bank N.V, якій просить суд стягнути з відповідача суму у розмірі 39441346,04 доларів США., сплаченою за гарантією в порядку регресу, що за курсом НБУ дорівнює майже 1 млрд. грн. Це кошти, що бралися підприємством в кредит у ПАТ “Інг Банк Україна» .

Позивач просив суд вести цю справу в закритому режимі, оскільки під час її  розгляду буде досліджено інформацію та документи, що становлять банківську таємницю. До того ж представником позивача подавалась заява про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно ПАТ “Сумське НВО”, оскільки вважає, що виконання рішення суду може бути значно ускладненим або навіть неможливим, з огляду на вчинення боржником дій, що свідчать про відсутність у нього наміру виконувати свої зобов’язання за договором.

В зустрічній позовній заяві представник Сумського НВО просить суд: визнати недійсним правочин, як стверджують представники відповідача, підприємство брало кредит в іншій організації і вважають, що позивач не має право його стягувати.

Як повідомляє суддя-спікер Господарського суду Сумської області Оксана Соп’яненко, майже рік суд розглядає цю справу, зокрема, процес затягнувся через вручення судових документів та нові обставини в провадженні. Так, були залучені треті особи: ТОВ “ТехноІмпорт”(РФ, Твер), ТОВ “Іскра-Турбогаз” (РФ, м. Перм), ТОВ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання” ( Україна, м. Суми).

Вони не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Проте зазначають, що  вирішення спору у справі впливає на їх права та законні інтереси, бо  мають певні майнові зобов’язання перед підприємством і готові виступити поручителями.

Наразі справа знаходиться у стані підготовчого провадження.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд Сумської області, відмовив у задоволенні клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно ПАТ “Сумське НВО” у розмірі 1 млрд. грн. у зв’язку із необґрунтованістю.

 Водночас представники третіх осіб направили позов до Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду України. Вони оскаржують факт їх не повідомлення про час та місце розгляду справи. Варто зазначити, що саме для цих цілей провадження зупинялося на півроку аби своєчасно вручити усі необхідні судові документи закордоном.

Після касаційного розгляду справа продовжить розглядатися в Господарському суді Сумської області. Попереднє судове засідання заплановане наприкінці березня поточного року.