flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КП «Міськводоканал» Роменської міської ради незаконно видобував підземні води та скидував стічні води у р. Сулу

17 листопада 2021, 10:48

До суду із позовом звернулась Державна екологічна інспекція у Сумській області  до відповідача КП «Міськводоканал» Роменської міської ради про стягнення 396,8 тис. грн збитків, завданих внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства України. Позов обґрунтований тим, що за результатами проведеної позивачем позапланової перевірки було виявлено факти самовільного водокористування: забору підземних вод із застосуванням свердловин та скидання забруднюючих речовин у річку Сулу. Відповідач зазначив, що причиною правопорушення стало тривале виготовлення дозвільної документації та обмеження, спричинені карантинними заходами, задля запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Однак чинним законодавством встановлено, що спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування (ст.49 Водного кодексу України). Пунктом 9 частини 1 статті 44 Водного кодексу України передбачено обов'язок водокористувача здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу.

Розглянувши матеріали справи, перевіривши точність та правильність розрахунків суми штрафів, суд дійшов висновку про задоволення позову Державної екологічної інспекції у Сумській області  частково і стягнути із КП «Міськводоканал» Роменської міської ради 122,5 збитків, завданих за порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, внаслідок самовільного водокористування та скидання забруднюючих речовин у поверхневий водний об’єкт р. Сулу.