flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Із ДП “Попівський експериментальний завод” стягнуто 66 тис. грн за порушення вимог природоохоронного законодавства

16 лютого 2021, 13:11

До суду із позовом  звернулась  Державна екологічна інспекція  у Сумській області  до відповідача  ДП “Попівський експериментальний завод”  про стягнення 66 тис. грн збитків, завданих внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства України.

Під час перевірки інспекцією було встановлено факт забруднення відповідачем земельної ділянки хімічними речовинами, а саме амонієм, фосфором та органічними речовинами на території 180 кв.м, про що було складено акт. Вказане порушення підтверджено протоколом вимірювань показників складу та властивостей.

Відповідно до ст. 40  Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог, зокрема  здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища.

За змістом статей 68, 69 Закону, порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов`язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, суд вирішив позов задовольнити повністю.