flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДП “Конотопське лісове господарство” відсудило у боржника майже 240 тис. грн заборгованості за деревину

10 лютого 2021, 09:45

 

До суду із позовом звернулось ДП “Конотопське лісове господарство”  до  відповідача      ТОВ  “Сумилісозаготівля” про  стягнення 239,8 тис. грн   заборгованості за поставлений товар.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач не виконав належним чином договірних зобов’язань .

Згідно зі ст.ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, зобов’язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від зобов’язання не допускається; договір є обов’язковим для виконання сторонами.

Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

Частиною першою статті 222 Господарського кодексу України визначено, що  учасники господарських відносин, які порушили майнові права або законні інтереси інших суб'єктів, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення їм претензії чи звернення до суду.

Судом встановлено, що факт поставки позивачем відповідачу та отримання товару підтверджується наявними в матеріалах справи  доказами, зокрема товарно-транспортними накладними. Відповідач не розрахувався за отриманий товар у повному обсязі, чим порушив права та охоронювані законом інтереси позивача. Суд задовольнив позовні вимоги ДП “Конотопське лісове господарство”  про  стягнення 239,8 тис. грн   із боржника.