flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Звернення адміністрації господарського суду у зв’язку з відсутністю належного фінансування діяльності суду

03 березня 2020, 11:00

Шановні учасники судового процесу!

         У зв’язку з відсутністю належного фінансування господарський суд не в змозі надсилати поштою процесуальні документи. Господарський суд Сумської області щомісячно здійснює поштових відправлень на суму майже 80 тисяч гривень. Станом на 01.03.2020 у бюджеті на березень 2020 року для Господарського суду Сумської області на ці потреби виділено тільки 16 тисяч гривень, тобто менше, ніж потрібно у 5 разів.

         Для того, щоб мінімізувати негативні наслідки недофінансування, які виливатимуться у затягування розгляду судових справ через неявку учасників  з причини неналежного їх повідомлення, адміністрація господарського суду просить учасників судових справ використовувати сучасні альтернативні способи отримання інформації з суду:

  • при подачі документів до канцелярії суду обов’язково вказувати свою електронну пошту;
  • цікавитись про дату призначення справ на сайті Господарського суду Сумської області у розділі Список справ призначених до розгляду (https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/gromadyanam/csz/);
  • телефонувати до Єдиного Контакт-центру судової влади України за номером 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України);
  • телефонувати з-за кордону на багатоканальний номер Єдиного Контакт-центру судової влади України: +38(044) 207-35-46;
  • для оперативного повідомлення учасників судового процесу про дату, час і місце слухання справи і прийняті судом процесуальні рішення здійснити реєстрацію в системі Електронний суд:
  1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду) на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: https://e-court.mail.gov.ua/
  2. По справах, які знаходяться в провадженні суду або вже відкриті, подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учаcника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.
  3. Відтак, за допомогою сервісу Електронного суду учасники судового процесу можуть подавати до суду позовні заяви в електронному форматі.

Просимо вибачення за тимчасові незручності та сподіваємось на розуміння.