flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Дайджест судової практики Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у справах про банкрутство

28 серпня 2019, 16:51

Надійшов новий Дайджест судової практики Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у справах про банкрутство.

У тексті зазначено скорочену назву Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» – Закон про банкрутство. Передумовою для ініціювання органом доходів і зборів справи про банкрутство боржника є вжиття всіх заходів погашення податкового боргу за рахунок майна боржника Згідно з вимогами статті 95 Податкового кодексу України, частиною третьою статті десятої, частиною сьомою статті одиннадцятої Закону про банкрутство доказами на підтвердження безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора — органу доходів і зборів є рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили; інкасові доручення для примусового стягнення коштів у дохід бюджету в рахунок погашення податкового боргу; докази вжиття відповідних заходів щодо отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України. Крім того, перебіг тримісячного строку, передбаченого частиною третьою статті десятої Закону про банкрутство, починається з моменту прийняття банком платника (боржника) інкасового доручення для примусового стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу, оформленого стягувачем (контролюючим органом) на підставі рішення суду, що набрало законної сили.

Подробиці у розділі "Поточна судова практика господарської юрисдикції". Посилання: https://su.arbitr.gov.ua/userfiles/media/Didjest.pdf